27 styczeń 2016 - Manufaktura Czekolady

Manufaktura wyrobów czekoladowych znajduje się w Krakowie. Do Krakowa przyjechaliśmy pociągiem dworca udaliśmy się pod Barbakan, na makiecie w miniaturze dotykiem można było zapoznać się z planem miasta Krakowa, Rozpoznać zabytkowe budowle, ulice.

Dotykiem rozpoznaliśmy popiersie Jana Matejki umieszczone na budynku, w którym mieszkał. Wędrując w kierunku rynku rozpoznawaliśmy kościół Mariacki a w rynku miniaturę Sukiennic.

Godzina 14- ta, czas na wejście do manufaktury. Siadamy w dwu rzędach naprzeciw siebie przy nakrytych białym papierowym obrusem. Zakładamy białe fartuszki z logiem firmy i białe rękawiczki.

Dowiadujemy się że manufakturę założył przedstawiciel z Ukrainy w roku 2012. 

Następnie na stolikach znalazły się produkty i różne foremki, których wg własnych pomysłów wykonywaliśmy czekoladki. Potem wykonane czekoladki wsadziliśmy na odpowiednio skonstruowane widelczyki i maczaliśmy je w płynnej czekoladzie mlecznej lub deserowej, można je jeszcze było posypać kokosem albo sezamem. Po czasie czekolada na naszych wyrobach stwardniała i można byłe swoje wyroby zapakować do przygotowanych woreczków, które zawiązaliśmy je przygotowanymi wstążeczkami. Tak przygotowane prezenty umieściliśmy w torebkach na których było umieszczone logo firmy. Na zakończenie spotkania poczęstowano nas kawałeczkami czekolady o różnej zawartości cacała. Mieliśmy możliwość obserwowania wykonywania przez pracowników ręcznie wyrobów np. buciki z czekolady, kartki urodzinowe, choinki wiele wiele innych. Można także było sobie kupić w promocyjnej cenie produkty, oraz blok czekoladowy na wagę.