16 październik 2016 - Światowy Dzień Niewidomych

16 Październik 2016 „SWIATOWY DZIEŃ NIEWIDOMYCH„

                Dnia 15 października obchodzimy swoje święto popularnie nazywane "BIAŁĄ LASKĄ". Uroczystość jak co roku rozpoczęliśmy od udziału w mszy św. w naszej Piekarskiej Bazylice. Na spotkanie udaliśmy się do Centrum Pielgrzymkowego gdzie jak poprzednie lata pani Mariola przygotowała dla nas poczęstunek kawę, herbatkę i upiekła pyszne ciasto oraz odświętnie nakryła stoły.

                           Spotkanie Swoją obecnością zaszczycili zaproszeni goście: Prezydent Miasta Pani Sława Umińska – Duraj, która złożyła zebranym życzenia w imieniu własnym oraz odczytała przesłane dla nas życzenia od Przewodniczącego Rady Miasta Pana Piotra Buchwald. Wzbogaciła naszą bibliotekę o pozycję książkowe „Dziki Hajmat” opracowane przez Piekarskie Stowarzyszenie Przyrodników oraz „Piekary Śląskie i okolice; Przyroda i zabytki” autorstwa D. Gacek; D. Pietrucha i A. Szczepanik. Gościliśmy również dyrektor MOPR Pana Macieja Gazda, sekretarza Okręgu śląskiego PZN Pana Bogusława Gosławski.

 

                      Naszą uroczystość swoim występem wzbogacił zespół dziecięcy „Piekarzanki”. Repertuar stanowiły pieśni ludowe a niektóre teksty dotyczyły także naszego miasta były pełne humoru i ludowego folkloru. Poczęstunek stanowił bogracz podany przez zaprzyjaźniony bar „Smak”. Uroczystość została sfinansowana przez pana L. Wostala za co serdecznie dziękujemy. W ciepłej i serdecznej atmosferze przy akompaniamencie gitary księdza Bronka i zaproszeniu przez prowadzącego zespól „Piekarzanki” śpiewu zebranych bardzo szybko upłynął czas było milo i wesoło szkoda tylko ze było nas tak mało.