marzec 2017 - szkolenie

W marcu br. kilku członków naszego Koła wzięło udział w szkoleniu z obsługi smartfonów. W ostatni wtorek lutego pojechaliśmy do siedziby Polskiego związku Niewidomych- Okręg Śląski z siedzibą w Chorzowie. Było to spotkanie organizacyjne, na którym zostaliśmy podzieleni na grupy oraz Pan, który prowadził szkolenie zgodził się na przeprowadzenie szkolenia w siedzibie naszego Koła PZN w Piekarach Śląskich przy ul. gen. Kleeberga 1/1. Prowadzącym szkolenie był Pan Bogdan Gosławski- sekretarz PZN Okręg Śląski. 

Szkolenia te odbywały się w każdy wtorek marca. W trakcie spotkań nauczyliśmy się obsługiwać system android, poznaliśmy syntezator mowy dla osób słabowidzących i niewidomych "Talkback", aplikacje umożliwiające sprawniejszą obsługę telefonu np.: "Kontakty dla niewidomych", "Google googles", "Polassis" itp. oraz inne aplikacje ułatwiające funkcjonowanie podczas poruszania się po mieście.

 

Uważam, że spotkania, w których uczestniczyliśmy były bardzo przydatne i pomocne. Dowiedzieliśmy się o istnieniu różnych aplikacji, które ułatwią nam funkcjonowanie podczas obsługi smartfonów, oraz także w innych aspektach życia. Przed rozpoczęciem szkolenia
o większości z tych aplikacji nie wiedzieliśmy.

 

Opracowanie: Arkadiusz Idzik