28 pazdziernik 2018 - Biała Laska

Dnia 28 października 2018r. o godz. 1200 członkowie naszego Koła wraz z rodzinami i opiekunami wzięli udział w mszy świętej w Bazylice NMP w Piekarach Śląskich z okazji Światowego Dnia Niewidomych- "Biała Laska".

Dnia 28 października 2018r. o godz. 1200 członkowie naszego Koła wraz z rodzinami i opiekunami wzięli udział w mszy świętej w Bazylice NMP w Piekarach Śląskich z okazji Światowego Dnia Niewidomych- "Biała Laska". Mszy Św. w naszej intencji przewodniczył ks. Bronisław Gawron oraz ks. Rajmund Machulec.

Święto to jest obchodzone corocznie 15 października od 1964r.

Po mszy Świętej o godz.1300 wszyscy udaliśmy się na poczęstunek do Centrum Pielgrzymkowego w Piekarach Śląskich. Wszystkich obecnych powitała Prezes Koła PZN w Piekarach Śląskich pani Anna Kurek. Mimo rozesłania zaproszeń do władz naszego miasta, kierownika PFRON oraz pełnomocnika prezydenta miasta ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi na nasze spotkanie przybyli tylko:

  • Maciej Gazda: Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie
    w Piekarach Śląskich,

  • ks. Rajmund Machulec.

Przybyli goście z okazji naszego święta złożyli nam najserdeczniejsze życzenia, a także przekazali słowa wsparcia.

Tegoroczną uroczystość urozmaicił występ Młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Piekarach Śląskich. Młodzież śpiewała wiele utworów, recytowała wiersze, a także chłopcy grali na organach.

Myślę, że warto było przybyć po raz kolejny na to spotkanie, gdyż mogliśmy zobaczyć wspaniały występ młodzieży z MDK oraz miło spędzić czas oddając się wspólnym rozmowom z przyjaciółmi z naszego Koła PZN.

 

Autor: A.I.